W czasach gdy coraz bardziej polegamy na komputerach i coraz częściej pomagają nam one w pracy, nie mogło zabraknąć specjalnego programu, który pomaga w rozliczaniu podatków! W końcu nie każdy z nas zna się na prawie podatkowym, w całym morzu przepisów, które stale się zmieniają można się pogubić, a kolejki do urzędników przed terminem złożenia swoich zeznań podatkowych są już przysłowiowe.

Jeśli w roku 2022 byłeś wyłącznie pracownikiem zatrudnionym na umowę o pracę twoja deklaracja podatkowa to PIT 37.

PIT FORMAT – Dobry bezpłatny program PIT 2022

Program PIT został stworzony we współpracy z najlepszymi specjalistami po to, ażeby podatnicy mogli sami zająć się rozliczaniem swoich deklaracji – ale przy tym otrzymali solidną, niezawodną pomoc!

Darmowy program PITy 2022 – zalety

Program jest bardzo łatwy w obsłudze – każdy z pewnością go opanuje. Zawiera wszystkie deklaracje, a zatem obojętnie czy dotyczy nas PIT-28, PIT 37 czy PIT 36 spokojnie możemy zdać się na elektronikę. Po wyborze deklaracji, program wskazuje w formularzu wszystkie miejsca, które muszą zostać wypełnione. Podaje kolejność, przy tym w miarę wypełniania poszczególnych pól, uzupełnieniu podlegają także inne, bowiem program na bieżąco dokonuje wszystkich niezbędnych wyliczeń. Można zapomnieć o długich wieczorach spędzonych wraz z kalkulatorem nad kartką – w dodatku nie trzeba po kilka razy sprawdzać poprawności wszystkich danych, bo jeśli program PIT zauważy jakiś błąd, natychmiast doniesie o tym podatnikowi. Dzięki temu nieścisłość można od razu poprawić, a cała deklaracja podatkowa PIT wypełniona zostaje poprawnie!


To spore ułatwienie, gdyż wielokrotnie bywało, że dany formularz nie został właściwie wypełniony, co było przyczyną stresu u wielu podatników. Wiadomo, że urzędy skarbowe potrafią wyłapać każdą nieścisłość – nawet w postaci złotówki czy kilku. Przy pomocy wymyślonego programu wszystko staje się prostsze, a takie pomyłki się nie zdarzają! Podatnik jest spokojny, pewny prawdziwości swojej deklaracji i uzyskuje jeszcze jedno – więcej czasu dla siebie!


Wypełnij online

Nie da się ukryć, że podróż do urzędu po formularz zajmuje trochę czasu – podobnie jak późniejsze wypełnianie deklaracji, sprawdzanie jej i oczekiwanie w urzędzie na swoją kolej. Czasem bywa i tak, że ktoś wysyła gotowe rozliczenie, ale to także zajmuje czas – w końcu musimy się udać na pocztę! Darmowy program PIT jest łatwy w obsłudze, pomaga, a w dodatku wystarczy mieć komputer, by móc wypełnić deklarację – formularz ściągamy na komputer, albo wypełniamy online, a następnie po wypełnieniu przesyłamy do urzędu. Rzecz jasna, możemy wydrukować go i wysłać pocztą, albo udać się do urzędu osobiście. Jednak jeśli chcemy oszczędzić czas, program nam to umożliwia.

Formularz pit 37 wraz załącznikiem pit O (pit 0) to najczęściej składane deklaracje podatkowe za 2022 r.

Rozliczenie PIT 37

PITy roczne musi wypełniać każdy podatnik, mieszkający na terenie naszego kraju – to jeden z naszych obowiązków jako obywateli. Jednakże nie istnieje jeden formularz – z uwagi na przeróżne sytuacje, w jakich znajdują się podatnicy, różne osoby mogą wypełniać różne deklaracje podatkowe PIT. Najpopularniejsza deklaracja podatkowe 2022 to PIT-37 – który musi wypełnić każdy obywatel pracujący na umowę o pracę, zlecenie, albo o dzieło, a także wszyscy którzy otrzymują emerytury, zasiłki, świadczenia przedemerytalne oraz stypendia. Mowa również w tym przypadku o zasiłkach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego, należności z tytułu członkostwa w rolniczych spółdzielniach produkcyjnych lub innych spółdzielniach zajmujących się produkcją rolną, przychodów z praw autorskich i innych praw majątkowych, świadczeń wypłaconych z Funduszu Pracy (FP) lub z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP), należności za pracę przysługujących tymczasowo aresztowanym oraz skazanym i należności z umowy aktywizacyjnej.

PIT przez internet

Dzięki wskazanemu wcześniej programowi PIT 37 za 2022 rok online www.pit-format.pl można wypełnić. Znajdziemy go na wielu stronach internetowych (również na stronie Ministerstwa Skarbu i poszczególnych urzędów). Istnieją dwie możliwości – albo ściągamy na własny komputer całe oprogramowanie, albo też decydujemy się na wypełnienie deklaracji online. Jeśli wybierzemy tą pierwszą możliwość, wszystko wykonujemy w dowolnym czasie, spokojnie, na swoim własnym sprzęcie. Niektórzy wolą to rozwiązanie, ponieważ obawiają się wpisywania danych online. Gdy skończymy, możemy wydrukować formularz lub wysłać go w sposób elektroniczny. Jeśli zaś wybierzemy wypełnienie e-Deklaracji online, niczego nie musimy ściągać na własny komputer – co jest zaletą, gdy boimy się na przykład zawirusowanego oprogramowania.

Darowizna 1,5 % Twojego dla OPP to obywatelski obowiązek, który nic Ciebie nie kosztuje.