Na każdym obywatelu ciążą określone obowiązki. Zalicza się do nich między innymi konieczność corocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Tyczy się to tych osób, które w minionym roku podatkowym osiągnęły jakiś dochód. Nie ma tu znaczenia, czy zarobiona kwota była wolna od podatku, czy też nie.

Roczne rozliczenie podatkowe należy wypełnić z dobrym programem pit, cele uniknięcia błędów

Rozliczenie podatku PIT w roku 2022

Jeszcze do niedawna rozliczenie z Urzędem Skarbowym było naprawdę skomplikowane. Aby złożyć formularz PIT, należało najpierw ręcznie go wypełnić, a następnie dostarczyć do właściwego Urzędu Skarbowego albo pocztą, albo osobiście. Dzisiaj jest to mocno ułatwione. Dostępny jest bowiem darmowy program PIT 2022, który pozwala na rozliczenie ze skarbówką za pośrednictwem Internetu.

Obowiązek podatnika, czyli trzeba rozliczyć się z Urzędem Skarbowym

Internet pojawił się w naszym kraju kilkanaście lat temu. Początkowo dostęp do niego był dość mocno utrudniony. Aby przeglądać witryny www, łączyliśmy się za pośrednictwem linii telefonicznej, płacąc za każdą minutę. Dzisiaj w większości domów zamontowany jest stały dostęp do Internetu, który daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o korzystanie z sieci. Wśród wielu z nich znajduje się również możliwość składania swoich zeznań podatkowych.

Rozliczenie w roku 2022

Osoby, które nie spieszą się z rozliczeniem zeznania podatkowego powinny pamiętać, aby nie zostawiać tego na ostatni dzień. Kolejki powstają nie tylko w urzędach. Chcąc przesłać formularz PIT ostatniego dnia przed upłynięciem terminu składania zeznań podatkowych, trzeba liczyć się z obciążeniem łącza. Wówczas może okazać się, że dostarczenie PIT-a w wyznaczonym terminie okaże się niemożliwe. A to zawsze wiąże się ryzykiem obciążenia wysoką karą finansową. Aby jej uniknąć, trzeba będzie racjonalnie wytłumaczyć niezłożenie zeznania w wyznaczonym ustawowo terminie.


Internet jest doskonałym sposobem na ułatwienie sobie codziennego funkcjonowania. Od pewnego czasu pomaga również w rozliczeniach z Urzędem Skarbowym. Dzisiaj nie trzeba już opuszczać domu i stać w długiej kolejne, aby formularz PIT dotarł do adresata. Wszystko odbywa się niezwykle szybko, sprawnie i bez żadnych problemów. Do tego za przesłanie formularza PIT za pośrednictwem Internetu nie zapłacimy nawet złotówki. Bez wątpienia jest to kolejny plus, który sprawia, że warto zdecydować się na tego rodzaju rozwiązanie.

Jak rozliczyć PIT 2022? – pytanie, które często zadają sobie podatnicy. Odpowiedzią jest dobry program do pit-ów.

Darmowy program PIT

Taki program do PIT znaleźć można bez żadnych problemów. Za jego ściągnięcie na dysk twardy komputera nie są pobierane żadne opłaty. Podobnie przesłanie gotowej deklaracji podatkowej jest całkowicie bezpłatne. Dzięki temu z programu PIT 37 w 2022 r. skorzystać mogą wszyscy zainteresowani.


Korzystanie z programu jest banalnie proste. Każda kolumna znajdująca się w formularzu jest bardzo dokładnie opisana. Dzięki temu z wypełnieniem formularza PIT nie będą miały problemu nawet te osoby, które kompletnie nie znają się na kwestiach podatkowych. Ogromnym plusem programu do rozliczania się z podatku dochodowego za pośrednictwem Internetu jest kontrola ewentualnych błędów.


Program uniemożliwi wysłanie formularza w momencie, kiedy któraś z obowiązkowych pozycji zostanie pominięcia. Będzie to niemożliwe także wówczas, gdy kwoty z poszczególnych pól nie będą się zgadzały. Decydując się na skorzystanie z programu komputerowego i przesłanie formularza PIT za pośrednictwem Internetu, można być więc pewnym, że do Urzędu Skarbowego trafia dokument pozbawiony błędów.

Decydując się na PITy roczne rozliczenie PIT 37 za pośrednictwem Internetu, można zaoszczędzić naprawdę mnóstwo czasu.


Rozlicz PIT darmowym programem

Przede wszystkim samo wypełnienie formularza z pomocą komputera istotnie ułatwia sprawę. Do tego nawet na chwilę nie trzeba wychodzić z domu – formularz przesyłany jest bezpośrednio z komputera Internetem jako e-deklaracje.

Aby wypełniony formularz PIT mógł zostać przesłany do Urzędu Skarbowego, niezbędne jest potwierdzenie naszej tożsamości. W tym celu należy przygotować sobie kwotę przechodu za ubiegły rok. Na tej podstawie system przyjmujący zeznanie podatkowe stwierdza to, czy jesteśmy faktycznie tą osobą, za którą się podajemy. Brak kwoty przychodu uniemożliwi przesłanie formularza PIT przez Internet. Wówczas konieczne będzie dostarczenie zeznania osobiście lub pocztą.

Rozliczenie podatku możliwe jest także online. Pit przez internet.