Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nawet nie śniło się nam, że dostęp do Internetu będzie praktycznie w każdym domu. Dzisiaj coraz trudniej znaleźć te osoby, które nie korzystają z sieci. Za około sto złotych miesięcznie możemy mieć nieograniczony dostęp do zasobów globalnej sieci komputerowej. A to daje możliwość nie tylko robienia zakupów w sklepach internetowych czy czytania najświeższych informacji, ale również załatwiania wielu spraw urzędowych. Wśród tych naprawdę istotnych znajduje się rozliczanie z Urzędem Skarbowym.

Dobry program pit sam wie jak wypełnić deklaracje podatkowe 2022. Użytkownik tylko podaje dane

Jak wypełnić deklarację podatkową PIT-37 w 2022 r.

bowiązkiem każdego, kto w danym roku podatkowym osiągnął jakikolwiek dochód jest złożenie zeznania podatkowego w następnym roku kalendarzowym. Zaniechanie tego obowiązku to zawsze ryzyko bardzo poważnych konsekwencji finansowych, których z pewnością każdy chciałby uniknąć. Jeszcze kilkanaście lat temu podatnicy chcący rozliczyć się z fiskusem musiały ręcznie wypełniać formularze, a następnie dostarczyć je do Urzędu Skarbowego.

Samemu, czy z biurem rachunkowym

Do wyboru była albo osobista wizyta w urzędzie, albo skorzystanie z usług poczty. Dzisiaj wystarczy skorzystać z komputera podłączonego do Internetu. Darmowy program PIT to sposób na szybkie i bezproblemowe rozliczenie z Urzędem Skarbowym. Podatek należny urzędowi skarbowemu wylicza się w następujący sposób:


Jeżeli jesteś poczatkującym podatnikiem możesz skorzystać z usług biura rachunkowego. Istnieje specjalny, bardzo dobry program PIT dla biur rachunkowych, który umożliwia rozliczenie deklaracji podatkowych PIT dla każdego podatnika, klienta biura rachunkowego.


Można jednak pokusić się na samodzielne rozliczenie podatku dochodowego, korzystając Warto dodać, że również za rok 2022 będzie można rozliczyć się właśnie przez Internet.

Poznajmy bliżej darmowy program PITy 2022

Program do rozliczenia formularza PIT 37 za 2022 rok jest programem dostępnym zupełnie nieodpłatnie. Oznacza to, że za skorzystanie z programu nie trzeba płacić. Darmowe jest również jego ściągnięcie na dysk twardy swojego komputera. Dzięki temu program do rozliczenia z fiskusem za pośrednictwem Internetu jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Kwestie finansowe nie będą utrudniały dostępu do tej nowoczesnej formy rozliczenia z Urzędem Skarbowym

Szybko i łatwo jest wypełnić deklarację podatkowa pit 37 z PIT FORMAT

Rozliczenie PIT 37 za pomocą programu komputerowego

Wypełnienie, rozliczenie, a następnie przesłanie dokumentu do właściwego Urzędu Skarbowego jest banalnie proste. Każda rubryka, którą trzeba wypełnić, jest bardzo dokładnie opisana. Jeśli w miejsce, w którym ma znajdować się imię wpiszemy datę urodzenia, program od razu zasygnalizuje błąd. Miejsca, w których muszą znaleźć się wartości liczbowe również są odpowiednio kontrolowane. Program natychmiast sygnalizuje, jeśli poszczególne kwoty nie zgadzają się. Co to daje? Decydując się na rozliczenie z fiskusem za pomocą komputera i Internetu, mamy pewność, że do urzędu trafia formularz podatkowy PIT 37 wypełniony poprawnie, w którym nie znajdują się żadne istotne błędy.


PITy roczne coraz częściej rozliczane są właśnie za pośrednictwem Internetu. To rozwiązanie bardzo praktyczne, które pozwala na zaoszczędzenie czasu. Przede wszystkim program stoi na straży poprawności – to wspomnieliśmy już powyżej. Do tego jego wypełnienie jest banalnie proste z uwagi na podpowiedzi. Nie trzeba więc długo zastanawiać się nad tym, co wpisać w danym miejscu formularza. Do tego formularz trafia do urzędu za pomocą Internetu. Oznacza to, że my nie musimy już udawać się ani do urzędu, ani na pocztę, aby formularz wysłać. To idealne rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy cenią sobie własny czas i mają go naprawdę niewiele. Program sprawia, że rozliczenie z Urzędem Skarbowym może zająć tylko kilkanaście minut.


Polskie urzędy coraz częściej wychodzą naprzeciw klientom. Tak właśnie jest w przypadku Urzędu Skarbowego, który już od kilku lat umożliwia składanie zeznań podatkowych za pośrednictwem Internetu. To doskonałe rozwiązanie, które nic nie kosztuje. Do tego program tak jak biuro rachunkowe zadba o to, aby w naszym formularzu PIT nie znajdowały się żadne błędy. Takie rozwiązanie to więc pewność tego, że do urzędu trafia poprawnie wypełnione zeznanie. Program do rozliczania PITów za pośrednictwem Internetu należy obecnie do jednych z częściej pobieranych aplikacji. Zarówno przez indywidulanych podatników jak też przez kancelarie podatkowe i biura rachunkowe. Każdego roku pojawia się nowa wersja, która uwzględnia ewentualne zmiany w prawie podatkowym. Bez względu jednak na liczbę ewentualnych zmian program zawsze jest darmowy. To sprawia, że korzystać mogą z niego wszyscy zainteresowani niezależnie od osiąganych dochodów i sytuacji materialnej.

Najnowsze rozwiązania: pit przez Internet, pit online, e-deklaracje