Większość osób uzyskujących dochody z tytułu umowy o pracę, renty, emerytury lub zasiłku musi co roku rozliczyć się z fiskusem, wypełniając deklarację podatkową PIT 37.

Najlepszy program PIT dla biur rachunkowych. PIT online

Rozliczenie PIT 37 za 2018 rok trzeba zrobić na początku 2022 r., a wypełnioną deklarację podatkową złożyć w swoim urzędzie skarbowym do 2 maja. Podobnie jak w ubiegłym roku i tym razem będzie można złożyć e-deklarację za pośrednictwem internetu. Warto ją wypełnić z pomocą prostego programu, dostępnego zupełnie za darmo online.

Dlaczego PITy roczne warto rozliczać samodzielnie?

Wiele osób uważa rozliczenie podatku dochodowego za zbyt skomplikowane i dlatego woli powierzać tę czynność wykwalifikowanej księgowej zatrudniając biuro rachunkowe do rozliczenia PIT. Za taką usługę należy niemało zapłacić, choć tak naprawdę jej wykonanie zajmuje księgowej dosłownie kilka minut. Zamiast wydawać pieniądze, dużo lepiej jest samodzielnie dokonać swojego rozliczenia za pomocą niezwykle prostego narzędzia dostępnego w internecie, jakim jest darmowy program PIT. Został on stworzony z myślą o osobach nie będących specjalistami od podatków, dlatego jego obsługa jest bardzo intuicyjna i nie wymaga zagłębiania się w trudne zagadnienia prawa podatkowego.


Dobry program, najlepszy program do rozliczeń podatkowych to gwarancja prawidłowego zeznania 2022.

Jak działa darmowy program PITy 2022?

Program do rozliczania PITów działa całkowicie online i polega na uzupełnianiu kolejnych okienek w deklaracji PIT 37 na podstawie rozliczenia rocznego otrzymanego od pracodawcy (PIT 11) lub ZUS (np. PIT 40A w przypadku emerytów). Dzięki podpowiedziom programu przepisanie odpowiednich wartości liczbowych nie nastręcza żadnych problemów, podobnie jak wpisanie wartości związanych z ewentualnymi ulgami. Dodatkowo poprawność wypełnienia deklaracji podatkowych i sporządzenia rozliczenia w 2022 roku jest na końcu dokładnie sprawdzana przez program. W przypadku jakichkolwiek błędów użytkownik otrzymuje adekwatną informację i musi je korygować dotąd, aż deklaracja PIT 37 za 2022 rok będzie całkowicie poprawna.

Jak szybko rozliczyć swój PIT 37 za 2022 rok?

Choć zlecenie rocznego rozliczenia podatku do biura rachunkowego to kusząca myśl to samodzielne rozliczenie PIT przy pomocy darmowego programu internetowego jest naprawdę bardzo proste i nie należy się go obawiać.
Tym bardziej, że możliwe jest skorzystanie z pewnej funkcjonalności jaką wprowadziło ministerstwo finansów: Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe PFR – Pre-Filled tax Return. Warto z niego skorzystać i wysłać swój PIT jako e-deklarację, oszczędzając tym samym mnóstwo czasu.

Program do pit-ów w najnowszej wersji za rok 2022. Dobry i stale aktualny